news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Informacje Poszukiwania "zarazy niebieskiej"
Poszukiwania "zarazy niebieskiej"

Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne.

Nasza Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa Płazianki pomimo iż nieliczna, jest bardzo aktywna. Bierzemy udział w wielu przedsięwzięciach promujących Ziemię Chrzanowską, historię, tradycje, zwyczaje.

Podczas tegorocznego lata włączyłyśmy się do pomocy w prowadzeniu zajęć dla dzieci organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie Filię w Płazie, realizowanych pod hasłem "Czy wiesz gdzie mieszka zaraza niebieska?" - akcja edukacyjna - rozwijanie zachowań proekologicznych mieszkańców oraz aktywności dzieci poprzez organizację zajęć edukacyjno - rekreacyjnych oraz zakup wyposażenia.


Czy wiesz gdzie mieszka Zaraza niebieska? - akcja edukacyjna - rozwijanie zachowań proekologicznych mieszkańców oraz aktywności dzieci poprzez organizację zajęć edukacyjno - rekreacyjnych oraz zakup wyposażenia.
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie na realizację projektu pozyskała środki w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, objętego PROGRAMEM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH na lata 2007-2013 - małe projekty, z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Podczas licznych wspólnych spacerów po terenach i okolicach Płazy zbierałyśmy zioła, trawy i kwiaty przy okazji zapoznając dzieci biorące udział w zajęciach, z walorami zdrowotnymi poszczególnych roślin.

Panie z naszej Grupy służyły pomocą przy zasuszaniu ziół i kwiatów, pomogły również stworzyć piękną, wystawową "łąkę". Nie zabrakło nas również podczas zajęć dotyczących zdrowego sposobu odżywiania: wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie opowiadałyśmy o walorach zdrowotnych warzyw i owoców, a także o dawnych zapomnianych metodach zapobiegania i leczenia chorób.

Jednym z końcowych efektów akcji, w którego tworzeniu też mamy swój udział, jest przepiękny zielnik – album ilustrujący piękno i bogactwo naszych płaziańskich łąk i pól.

04
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Cieszymy się, że możemy służyć pomocą i radą innym oraz tym, że czujemy się potrzebne, inni nas dostrzegają i doceniają.

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1755666