news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Komnata Bajek II Maraton Czytania Dzieciom
II Maraton Czytania Dzieciom

W dniach 4-6 czerwca 2012r. w Filii w Płazie odbył się II Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom organizowany w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Uczniowie z tutejszego Gimnazjum czytali bajki oraz wiersze dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Płazie, uczniom Szkoły Podstawowej w Płazie oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Płazie.


Podczas spotkania uczniowie gimnazjum, przebrani za postacie z bajek, czytali: Babę Jagę u dentystki, Kubusia Puchatka, Pszczółkę Maję oraz Wiersze Jana Brzechwy. Przedstawiali również scenki teatralne oparte na tekstach czytanych książek.

01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10

Przedstawienie bardzo spodobało się naszym małym gościom. Na koniec młodzież z Gimnazjum przebrana w barwne stroje zaprosiła dzieci do zabaw dydaktycznych. Wspólnie układali puzzle, grali w gry edukacyjne oraz bawili się w zgaduj zgadulę.

01
01
02
03
04
05
06
07
08
09

Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i foldery promujące Maraton Czytania oraz słodki poczęstunek. Wszystkie spotkania były bardzo wesołe i ciekawe. Dzieci świetnie bawiły się podczas zajęć zorganizowanych przez bibliotekę. Mamy nadzieję, że takie spotkania zachęcą młodych czytelników do częstego korzystania z szerokiej oferty biblioteki.


Dziękujemy serdecznie uczniom Gimnazjum, którzy wzięli udział w Maratonie za pomoc przy czytaniu dzieciom bajek, przestawieniu teatrzyków oraz poprowadzeniu zabaw dydaktycznych. Byli to: Kamil Chmura, Kamil Sojka, Kinga Bryśkiewicz, Damian Godziszko, Anna Bańkowska, Karolina Dyl, Damian Likus, Konrad Kierc oraz Krzysztof Zieliński pod opieką nauczyciela Elżbiety Bolek.


Jolanta Mazgaj

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1712975