news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna
II Wspólne pieczenie ziemniaków po Cabańsku

"II Wspólne pieczenie ziemniaków po Cabańsku", które odbędzie się 2 września 2018 roku od godziny 16.00 to kontynuacja zapoczątkowanego w 2016 roku przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą był Irek Lipiec - autor strony Chrzanów Dawniej i Dziś, a organizatorkami Aleksandra Czucz i Małgorzata Zbroszczyk - mieszkanki Gminy Chrzanów.

Organizacja pieczonych to inicjatywa oddolna, której celem jest przede wszystkim integracja mieszkańców i miłośników ziemi chrzanowskiej, a przy okazji promocja regionu oraz naszej tradycyjnej potrawy.

Inicjatywę od początku wspiera i pomaga w jej realizacji Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, która m.in. udostępnia teren, na którym odbędzie się "wspólne pieczenie ziemniaków". W tym roku organizacji pieczonych podjęli się sympatycy Chrzanowa (Aleksandra Czucz, Małgorzata Zbroszczyk, Irek Lipiec, Grzegorz Wesołowski) we współpracy ze Stowarzyszeniem "Za Piecem".

Na czy polega wydarzenie? Uczestnicy sami według swojego przepisu przygotowują kociołki z ziemniakami oraz palenisko, a następnie biorą udział w pieczeniu. Chodzi o spotkanie, wymianę kontaktów, rozmowy o tradycji, Chrzanowie - jak było dawniej, a jak jest dziś.

Dlaczego impreza jest wyjątkowa? - bo jest oddolna, podjęta przez grupę ludzi, którzy są sympatykami ziemi chrzanowskiej, a jej celem jest integracja społeczeństwa oraz promocja regionu jednocześnie.

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie nam niezwykle miło jeśli dołączycie do grona uczestników tego przedsięwzięcia.

Prosimy o wcześniejszą informację, czy zamierzają Państwo przygotować swój garnek. Ze względów organizacyjnych chcemy wiedzieć ile pieczonych będzie przygotowywanych w jednym czasie.

Wszelkie informacje o "II Wspólnym Pieczeniu Ziemniaków po Cabańsku" udziela Aleksandra Czucz (telefon kontaktowy 880-162-637 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1712977