news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna
VIII Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom

5 czerwca 2018 roku w plenerze pięknych ogrodów Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie odbył się VIII Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie, Filię w Płazie, w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. To literackie święto, organizowane w ramach kampanii społecznej promowanej przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, w tym roku przebiegało pod hasłem CZYTANIE ŁĄCZY.

Wśród zaproszonych gości, którzy czytali dzieciom znaleźli się: Stanisława Szczepina – kierownik Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, terapeutka Teresa Prasak-Tworzyk, Jacek Bańkowski – mieszkaniec Płazy, autor Legend i strasznych opowieści z Płazy i okolic oraz Grupa Obrzędowo-Śpiewacza Płazianki, w składzie: Stanisława Grelak – przewodnicząca, Władysława Styrna, Władysława Oleksy, Zofia Chrząścik, Maria Bogusz. Całość spotkania muzycznie uświetnił znany chrzanowski trębacz Zdzisław Mucha.

Maraton rozpoczęliśmy od wiersza Lokomotywa Juliana Tuwima. Potem nasi goście pięknie czytali przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego w Płazie, uczniom Szkoły Podstawowej w Płazie oraz podopiecznym PDPS w Płazie: Aż tu nagle... Oskara Kolberga, bajka z Kujaw o wężu zaklętym. Baśń o chłopie i złotej rybce ze zbiorów Śpiewająca lipka. Bajarka opowiada. Zbiór baśni z całego świata Koza z dzwonkiem oraz Dwaj sąsiedzi. Wiersze ze zbiorów Ewy Szelburg-Zarembiny, Idzie niebo ciemną nocą oraz wiersze ze zbioru Brzechwa dzieciom.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani dyrektor Kazimiery Żmudzińskiej i wszystkich pracowników Powiatowego Domu Pomocy Społecznej za współorganizację tego pięknego literackiego spotkania.


Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1658671