news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna
DWUNASTA EDYCJA ŚWIĘTA MIODU W PŁAZIE JUŻ ZA NAMI!

Bogaty i ciekawy program, godni zaufania i zaangażowani współorganizatorzy i partnerzy oraz oczywiście gość specjalny: prof. dr. hab. n. farm.  BOGDAN KĘDZIA z  Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, który przedstawił wykład "Działanie lecznicze produktów pszczelich oraz ich zastosowanie praktyczne" - to w dużym skrócie, to co działo się w piątek 29 września 2017 w ramach corocznego, regionalnego spotkania Święto Miodu w Płazie.

Część artystyczna to wzruszające występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie, uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz pensjonariuszy z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie i piękny recital w wykonaniu płazianki Ewy Jurkiewicz.

Wsparły nas oczywiście, jak co roku, nasze niezastąpione "Płazianki" z Grupy Śpiewaczo-Obrzędowej, kolejny raz gościliśmy też Męski Zespół Śpiewaczy "Bolęcanie".

W trakcie imprezy Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa Jolanta Piecuch wraz z Dyrektorem chrzanowskiej biblioteki Anną Siewiorek, Sołtysem Płazy Stanisławem Czarnym i Jolantą Mazgaj, kierownikiem Filii w Płazie z dumą uhonorowali Państwa Elżbietę Hołderna- Kędzia oraz prof. Bogdana Kędzie pamiątkowymi medalami "Przyjaciel Płazy?". Jacek Chrząścik, nasz rodzimy pszczelarz, otrzymał puchar Prezesa Koła Pszczelarzy w Trzebini.

Podczas całego spotkania, dzięki współpracy z Fundacją DKMS, wszyscy chętni, obecni na naszym regionalnym miodowym święcie, mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

Organizatorami Dwunastego Święta Miodu w Płazie byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie, Szkoła Podstawowa w Płazie, Pasieka ?Kamionka?. Współorganizatorami: Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa "Płazianki", zaś partnerami: Przedszkole Samorządowe w Płazie, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Za objęcie całej imprezy honorowym patronatem serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Chrzanowa Ryszardowi Kosowskiemu.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne miodowe święto w Płazie!


Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1207609