news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna
Słowa w sieci

Słowa w sieci - Księga multimedialna Płazy jest już dostępna w Internecie. Zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć  inny obraz miejscowości, z jednej strony tradycyjnej a z drugiej otwartej na innowacje, do jej odwiedzenia. W bibliotece w Płazie można do końca sierpnia 2011 oglądać wystawę towarzyszącą inauguracji Księgi.


Słowa w sieci: Księga multimedialna Płazy to zbiór rozmów o Płazie.  Codziennie z kimś rozmawiamy, wymieniamy poglądy, dyskutujemy. Jak trudne jest przeprowadzenie rozmowy na ustalony wcześniej temat a potem jej spisanie przy zachowaniu cech naturalnego i spontanicznego posługiwania się polszczyzną sprawdzili uczestnicy warsztatów prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie Filii w Płazie.

W warsztatach wzięły udział 34 osoby - aktywne, gotowe na podjęcie nowych wyzwań. Wśród nich była młodzież ale i osoby wiekowe, które z pasją wciąż podejmują nowe wyzwania.

Płaza jest małą miejscowością,  a okazało się, że mieszkańcy nie do końca się dobrze znają. Księga pokazała jak mało o sobie wiemy.  Na warsztatach odkryliśmy zaskakujące talenty ludzi na pozór nam znanych. Sądziliśmy, ze tylko rzeźbią, uczą w szkole, przedszkolu, a okazało się, że łowią ryby albo mówią gwarą. Zbiór dialogów urozmaicają obrazy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej tworzone na warsztatach terapii zajęciowej prowadzonych przez Renatę Bartnik a do odwiedzenia Księgi zapraszają plakaty wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Płazie pod kierunkiem Jadwigi Leśnej-Karnas.

Nad wyborem szaty graficznej dyskutowali wszyscy uczestnicy warsztatów, przy czym głosy były podzielone, stąd decyzja o multimedialnym albumie w dwóch kolorystykach. Księgę można oglądać wybierając interesujące artykuły z tradycyjnego spisu treści albo przeglądać ze strony na stronę jak album w tradycyjnej formie książkowej.

Uroczyste otwarcie wystawy i inauguracja Księgi w Internecie odbyła się 25 marca w Bibliotece w Płazie. Młodzież z Zespołu Szkół w Płazie wystąpiła z programem artystycznym a lokalny artysta Stefan Lema przybliżył publiczności sylwetkę Jędrzeja Wowry. Gwarą opowiedział o jego perypetiach  w życiu codziennym za co otrzymał zasłużone gorące brawa.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy pamiątkowe.  Anna Miodyńska z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie za wspieranie działań budujących pozytywny wizerunek sołectwa i przyczyniających się do promocji i rozwoju miejscowości otrzymała od sołtysa Leszka Kowalskiego i Rady sołeckiej dyplom.

Na wszystkich czekał poczęstunek, podczas którego można było porozmawiać z bohaterami wywiadów.

Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji warsztatów, wsparcie i inspirację do działania Annie Miodyńskiej z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Internautów zapraszam do odwiedzania Księgi.


W Filli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płazie wszyscy czekają na rozpoczęcie wernisażu.
W Filli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płazie wszyscy czekają na rozpoczęcie wernisażu.25 marca 2011 Grzegorz Piątkowski
W Filli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płazie wszyscy czekają na rozpoczęcie wernisażu.
Jolanta Mazgaj, kierownik Biblioteki przywitała gości.
Krótko o Kiędze opowiedziała Małgorzata Zbroszczyk.
Młodzież z Zespołu Szkół w Płazie przygotowała program artystyczny.
Uczennice recytowały wiersze o Płazie.
Stefan Lema opowiedział o życiu Jędrzeja Wowry.
Kopia rzeźby Jędrzeja Wowry wykonana przez Stefana Lemę.
Dyplom uczestnictwa Mirosławie Garlickiej wręcza dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Lucyna Kumala.
Dyplom uczestnictwa Ewie Pająk wręcza dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Lucyna Kumala.
Dyplom uczestnictwa Annie Niedzielczyk wręcza dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Lucyna Kumala.
Dyplom uczestnictwa Joannie Głowni wręcza dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Lucyna Kumala.
Dyplom uznania wręcza Annie Miodyńskiej przewodniczący Rady sołeckiej Józef Bąk.
Za udział w wielu przedsięwzięciach podejmowanych w Bibliotece w Płazie pamiątkową książkę ufundowaną przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie wręcza Stefanowi Lemie dyrektor MBP w Chrzanowie Lucyna Kumala.
Do odwiedzenia Słów w sieci - księgi multimedialnej Płazy zachęcają plakaty uczniów Zespołu Szkół w Płazie.
Wystawa Słowa w sieci - Księga multimedialna Płazy - Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie. Wystawę można oglądać do 30 sierpnia 2011 r.


26 marca 2011 Małgorzata Zbroszczyk

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1726774