news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Święta miodu VIII Święto Miodu
VIII Święto Miodu

29 września br. w pięknej, słonecznej scenerii parku Domu Pomocy Społecznej odbyło się Ósme Święto Miodu w Płazie. Tym razem połączone z Pożegnaniem Lata. Goście jak zwykle dopisali: mieliśmy przyjemność spotkać się zarówno z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Płazy. W ciągu kilku godzin przybyli na nasze tradycyjne już, regionalne święto, znaleźli coś i dla ducha i dla ciała...


Podczas uroczystego otwarcia podziwialiśmy występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie - śpiewały, tańczyły i recytowały piękne wiersze. Młodzież z płaziańskiego Zespołu Szkół zaprezentowała program "Być kobietą", Panie ze Stowarzyszenia Folklorystycznego - piękne pieśni ludowe, a mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Płazie, świetnie ucharakteryzowani i przebrani (co można podziwiać na załączonych fotografiach...) zaprezentowali się... można powiedzieć "miodnie, kubusiowo i pszczółkowo".

DSC_0050
DSC_0050
DSC_0051
DSC_0058
DSC_0062
DSC_0066
DSC_0216
DSC_0223
DSC_0235
DSC_0238
DSC_0244

Jeśli chodzi o to, co dla ciała: nie mogło zabraknąć naszych rodzimych pszczelarzy, którzy uczyli, jak wykorzystywać właściwości miodu i innych produktów pszczelich, nie tylko w celach zdrowotnych i kosmetycznych, ale także kulinarnych. Dla smakoszy "płynnego złota" przygotowano stoisko, na którym można było skosztować miodu, odżywczego napoju miodowo-cytrynowego i wyśmienitych wypieków miodowych. Wszystkich gości przybyłych na nasze ,"słodkie" święto częstowały miodowymi pierniczkami małe "pszczółki", a na chętnych do zwiedzania pięknego parku wokół Domu Pomocy Społecznej czekała bryczka.

Temu wszystkiemu towarzyszyły dwie piękne wystawy: przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną Chrzanowie Filię w Płazie "Życie leśnych łąk" (ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie) oraz poplenerowa wystawa prac STK In Gremio, powstałych podczas pleneru malarskiego w Płazie.

DSC_0247
DSC_0247
DSC_0253
DSC_0254
DSC_0257
DSC_0269
DSC_0282
DSC_0298
DSC_0300
DSC_0312
DSC_0318

Dodatkowo goście mieli możliwość zakupu prezentowanych na kiermaszu prac plastycznych przygotowanych podczas terapii zajęciowej przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni w Święcie Miodu wzięła udział Pani Karolina Patla z z firmy Bio Ogrody Szkółka Roślin Ozdobnych w Wygiełzowie, która wprowadziła nas w świat roślin miododajnych, co miało swój dalszy ciąg już 2 października, podczas wykładu Pani Karoliny "Lecznicze właściwości ziół", przygotowanego przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, Filii w Płazie.

DSC_0319
DSC_0319
DSC_0346
DSC_0358
DSC_0364
DSC_0366

...piękna, słoneczna pogoda, urocza sceneria parku i niepowtarzalny klimat płaziańskiego VIII Święta Miodu... Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, współorganizatorom, artystom i wszystkim tym, którzy wsparli nas dobrym słowem i gestem! Zapraszamy do Płazy - już za rok, kolejne IX Święto Miodu.Jolanta Mazgaj, Monika Adamczyk
MBP w Chrzanowie Filia w Płazie
Ewelina Deluga
MBP Chrzanów,
Dział Promocji Biblioteki
i Upowszechniania Czytelnictwa

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1686994