news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Święta miodu VII ŚWIĘTO MIODU
VII ŚWIĘTO MIODU

W dniu 4 września na boisku Klubu Sportowego "Tempo" w Płazie odbyły się "VI Dożynki Powiatowe", "Festiwal Ziemniaków po Cabańsku" oraz organizowane już po raz siódmy "Święto Miodu w Płazie".

Organizatorzy postarali się, aby w to niedzielne popołudnie rodziny, które przybyły na spotkanie mogły ciekawie i pożytecznie spędzić czas. Przygotowano wiele ciekawych propozycji: mogliśmy podziwiać występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie, ciekawe przedstawienie zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Płazie, gimnazjaliści zaprezentowali swoje talenty wokalne i kabaretowe, natomiast Miejska Biblioteka w Chrzanowie Filia w Płazie przygotowała wystawę plenerową "Zobacz jak tu pięknie... Płaza pędzlem i obiektywem."

Biesiadowanie umilała nam muzyka folklorystyczna i góralska, a także występ artystów opery i operetki w Krakowie. Natomiast pszczelarze uczyli, jak wykorzystywać właściwości miodu i innych produktów pszczelich nie tylko w celach kulinarnych, ale również zdrowotnych i kosmetycznych.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. konkursy wiedzy przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie Filię w Płazie "Czy znasz to miejsce" oraz konkurs na temat wiedzy o miodzie "Miód żywi i leczy" i konkurs plastyczny przygotowany przez Dom Pomocy społecznej w Płazie. Dzieci mogły również korzystać z przygotowanej specjalnie dla nich zjeżdżalni, trampoliny i kul wodnych.

Można również było degustować ziemniaki pieczone i zakupić wyroby regionalne: miody, gliniane naczynia, obrazy i rzeźby. Pyszne, regionalne smakołyki dla głodnych i spragnionych zapewniła restauracja "Stare Mury" z Chrzanowa. Piękną scenografię i oprawę plastyczną wykonała Pani Barbara Starostka - Barycka. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna do której przygrywał zespół "Allados Trio" z Chrzanowa.


Monika Adamczyk

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1726053